Rekonesans przed WRF!

 Dobre wiadomości dla tych, którzy rozważają występ na trasach na orientację podczas Warmia Rower Fest! Po pierwsze - za nami już szczegółowy rekonesans. Trasy są malownicze - tak, jak i sama okolica. Niby zawody to nie jest czas, kiedy mamy zbyt duzo czasu na podziwianie okolicy, ale tutaj po prostu inaczej się nie da. Będzie pięknie - i trudno, nic tego nie zmieni...

 Druga dobra wiadomość, to parametry. Ostatecznie długa trasa będzie mierzyła około 80 kilometrów (zakładając względnie poprawne warianty) - czyli, nie tak znowu dużo. Jest sporo odcinków szybkich, choć są i takie, gdzie jazda będzie ciut wolniejsza. Jak to w terenie. Po trzecie wreszcie - wydaje się, że nawigacja nie będzie nadzwyczajnie wymagająca; staraliśmy się znaleźć coś na kształt kompromisu pomiędzy wymaganiami doświadczonych zawodników - a obawami tych, którzy dotychczas nie mieli zbyt często okazji startować z mapą. Teraz tylko Wy musicie to sprawdzić...

 Oczywiście, powyższe opisy dotyczą Trasy Długiej. Trasa Rodzinna będzie mierzyć około 20 km; prowadzi drogami, którymi jeździ się bardzo przyjemnie. I obaw, dotyczących nawigacji, nie ma powodu żywić; tu wszystko będzie proste. W końcu to trasa na rekreacyjną przejażdżkę a nie na wyścigi... Teraz możecie obejrzeć sobie obrazki - zarówno z Trasy Długiej, jak i Rodzinnej, które zamieszczamy w naszej galerii.

 Zapraszamy po raz kolejny do zgłaszania się - naprawdę warto! Do zobaczenia!

Komentarze

Zapowiada się piękna trasa,

Zapowiada się piękna trasa, ale nie podoba mi się skrócenie trasy. To trochę nie w porządku zachowanie w stosunku do osób, które zapisały się wcześniej i zapłaciły licząc na dłuższą trasę. Skrócenie jej o około 40% jest znaczące. Tym bardziej, że lokalizacja zawodów jest daleka dla większości zawodników i część osób może kalkulować, czy opłaca się przejeżdżać na dosyć krótkie ściganie. Oczywiście rozumiem cel, jakim jest zachęcenie osób mniej doświadczonych.

Próbując zadowolić te dwie grupy osób wyszło, że nikt może nie być zadowolony. W takich cyklach jak Bike Orient, czy Orientakcja dobrze sprawdza się model dwóch tras około 50 km i około 100 km. Tutaj dla tych mniej doświadczonych trasa będzie i tak za długa, a dla tych bardziej za krótka. Może warto podzielić pulę nagród i zrobić dwa dystanse?