Będzie na bogato!

  Jeszcze za wcześnie, żeby odsłonic wszystkie karty - ale na pewno można już zapowiedzieć; w weekend majowy na Warmii (a konkretnie, w Lidzbarku Warmińskim) szykuje się naprawdę kapitalna impreza dla miłosników rowerowania w wielu odsłonach! Warmia Rower Fest to trzy dni imprezy, w ramach ktorej rozegrane zostaną: wyścigi szosowe, miejski eliminator MTB oraz maraton rowerowy na orientację. To ostatnie nas interesuje chyba najbardziej, chociaż nic nie stoi na przeszkodzie, żeby spróbowac swoich sił także w pozostałych konkurencjach tej trzydniówki.

 Na razie możemy podać tylko oszczędne informacje; na pewno - w ramach imprezy na orientację - rozegrane zostaną dwie trasy (długa i rodzinna). Ta pierwsza to zmagania indywidualne na dystansie - na razie - nieznanym, ale pewnie wyjdzie około 100 kilometrów w przepięknych okolicach Lidzbarka Warmińskiego. Trasa rodzinna będzie dużo krótsza (jakieś 25 km); tam będą mogły się zgłaszać zespoły, liczące do czterech osób. I teraz - uwaga; po pierwsze, liczba zgłoszeń będzie limitowana (100 osób na długiej trasie, 25 ekip na rodzinnej). Po drugie - na trasie długiej dla czempionów (zarówno w klasyfikacji Pań, jak i Panów) organizatorzy przewidują nagrody finansowe! I to, nie bójmy się tych słów, całkiem spore...

 Niebawem powstanie strona internetowa imprezy - jak również jej podstrona, dotycząca zawodów na orientację. Wtedy też uruchomione zostaną zgłoszenia. Bądźcie czujni - na pewno wszystkiego dowiecie się u nas. A jeśli ktoś chciałby posłuchać, jak to wszystko będzie wyglądało i kto za tym stoi - polecamy Wjechało na Weszło w najbliższy czwartek o 12.00. W każdym razie - warto sobie zanotować ten termin i miejsce; 2.maja, Lidzbark Warmiński.